Derby dla Mąkolna !

W ostatnim dniu października przy licznie zgromadzonej publiczności na stadionie miejskim w Sompolnie, odbyły się derby gminy Sompolno.

Drużyny z Sompolna i Mąkolna mecz rozpoczęły ostrożnie, wyczekując na błąd przeciwnika. Mecz przez pierwsze 20 minut toczył się w środkowej części boiska z lekką przewagą drużyny z Mąkolna, lecz żadna z drużyn nie stworzyła groźnej sytuacji. Pierwszą sytuację do strzelenia gola miała drużyna GKS-u, po dośrodkowaniu z prawej strony pięknym szczupakiem popisał się Przemysław Jankowski, ale dobrą interwencją popisał się bramkarz GTS-u. Po chwili sam na sam z bramkarzem wychodził ponownie Jankowski, jednak sędzia dopatrzył się zagrania ręką napastnika z Sompolna. W 33 minucie drużyna z Sompolna mogła objąć prowadzenie. Po dośrodkowaniu z lewej strony niefortunnie interweniował zawodnik GTS-u Damian Staśkiewicz kierując piłkę do swojej bramki i tylko wspaniała "parada" Roberta Sulińskiego uchroniła od straty gola drużynę z Mąkolna. Ostatnie 10 minut pierwszej połowy należało do drużyny GTS-u. Zawodnicy z Mąkolna stworzyli dwie groźne sytuacje. Jedną z nich miał Marcin Zawadzki, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego oddał groźny strzał na bramkę GKS-u. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0:0. Druga część spotkania rozpoczęła się lepiej dla drużyny z Mąkolna. Zawodnicy z GTS-u od razu stworzyli sobie dwie groźne sytacje. Pierwsza z nich to techniczny strzał Adriana Ziółkowskego. Druga natomiast przyniosła już gola dla drużyny z Mąkolna. W 51 minucie po dośrodkowaniu z prawej strony bramkę strzelił Robert Piskorski, ku ogromnej radości licznie zgromadzonych kibiców z Mąkolna. Po strzeleniu bramki zawodnicy z Sompolna chcieli szybko odrobić straty, jednak ich akcje były dobrze rozbijane przez obronę GTS-u dowodzoną przez Łukasza Kujawę. W 77 minucie jeden błąd popełniła obrona z Mąkolna dopuszczając do sytuacji "sam na sam" z bramkarzem zawodnika z Sompolna, jednak ten nie wykorzystał dobrej sytuacji na wyrównanie. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie i drużyna z Mąkolna mogła się cieszyć ze zwycięstwa w derbach i zdobycia cennych trzech punktów.