Zasady spadków i awansów w KOZPN Konin.

Przed bieżącym sezonem władze Konińskiego Związku Piłki Nożnej postanowiły powiększyć klasę okręgową do 17. zespołów, dzięki czemu degradacji uniknęła Polonia Golina. Dość kontrowersyjna decyzja nie spotkała się z pozytywnym odzewem ze strony pozostałych klubów okręgu konińskiego. W sezonie 2016/2017 wszystko wróci jednak do normy i klasa okręgowa znów będzie liczyła 16 ekip.

AWANSE:

Klasa Okręgowa: do IV ligi awansuje zespół zajmujący pierwsze miejsce w końcowej tabeli,

W przypadku gdgdy zespół zajmujący pierwsze miejsce w rozgrywkach zrezygnuje z awansu do IV ligi jego miejsce zajmuje kolejna drużyna, która zajmie najwyższą lokatę i potwierdzi udział do gry w IV lidze.

Klasa A: awansują zespoły, które zajęły pierwsze miejsca w końcowej tabeli grupy I i II.

Klasa B: awansują zespoły zajmujące pierwsze i drugie miejsce w końcowej tabeli

SPADKI:

Klasa Okręgowa: spadnie ostatnia drużyna do Klasy A. W razie braku awansu drużyny Klasy Okręgowej do IV Ligi spada 15 drużyna w tabeli po zakończonym sezonie. W przypadku spadku z IV ligi jednej lub więcej drużyn z OZPN Konin, tyle więcej drużyn zostanie objętych spadkiem, aby w sezonie 2016/2017 Klasa Okręgowa liczyła 16 drużyn.

Klasa A: spadają drużyny zajmujące ostatnie miejsce w I i II grupie klasy A. W przypadku gdy z klasy okręgowej spadnie więcej zespołów, wówczas o tyle więcej zespołów objętych zostanie spadkiem, tak aby klasa A w sezonie 2016/2017 liczyła 24 drużyny ( 2 grupy po 12 zespołów ).

UWAGA:

- jeżeli drużyna w trakcie rozgrywek wycofa się to automatycznie spada o dwie klasy niżej.

Źródło: jardersport.pl